На виконання листа Громадської екологічної ради Дніпропетровської обласної державної адміністрації інформуємо, що відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне за собою на землях загального користування, сільгоспугіддях, у смугах відводу доріг, парканах, газонах накладення штрафів:
На громадян – від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.)
На посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів (від 850 до 1190 грн.)
У межах територій та об’єктів природно- заповідного фонду:
На громадян – від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (від 340 до 680 грн.)
На посадових осіб – від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів (від 1 190 до 1 700 грн)
Станом на 2026 рік 1 неоподаткований мінімум = 17 гривень (відповідно до Податкового кодексу України
Наголошуємо: самовільне випалювання сухостою — це не просто порушення правил благоустрою, а серйозний злочин, який нищить довкілля, загрожує життю людей та карається штрафами.
Найкраща альтернатива — компостування. Опале листя, бур’яни та суха трава можуть стати безкоштовним та якісним добривом для вашого городу чи саду.
Побачили палія або пожежу? Не будьте байдужими! Негайно телефонуйте за номером 101 або 102.
Також нагадуємо, що в умовах воєнного стану навмисні підпали сухої рослинності, які відволікають сили ДСНС України та загрожують безпеці територій, можуть додатково кваліфікуватися правоохоронними органами за статтею 113 Кримінального кодексу України (Диверсія).
За це передбачено суворе покарання — позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув'язнення з конфіскацією майна.