Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує.
Громадян
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує.
Громадяни, які змінили особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання тощо), зобов’язані повідомити про це податкові органи протягом одного місяця.
Оновити персональні дані зручно та без черг можна через Електронний кабінет.
Подати заяву онлайн можна на підставі таких документів:
- для громадян України: паспорт (книжечка або ID-картка).
- для дітей (до 14 років): свідоцтво про народження.
- для іноземців: посвідка на тимчасове або постійне проживання в Україні у формі ID-картки.
Для цього необхідно в Електронному кабінеті:
1. Оберати режим «ЕК для громадян» пункт «Заява про внесення змін до ДРФО (5ДР)».
2. Заповнити дані:
- вказати РНОКПП та актуальну особисту інформацію (прізвище, ім’я, по батькові і т.п.);
- якщо відбулася зміна ПІБ, обов’язково вказуються попередні дані;
- заповнюються відомості про місце народження та актуальну адресу задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування). Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) передбачено спеціальне поле для внесення даних про зареєстроване місце проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
3. Документи: вказуються реквізити документа, що посвідчує особу (серія, номер, дата видачі).
4. Вибір ЦОПа: обирається зручний для платника Центр обслуговування платників, де можна отримати готову картку платника податків.
До заяви додаються: скановані копії документів – є обов'язковою умовою для подання заяви. Копії мають бути у форматі PDF або у вигляді зображень:
- для паспортів-книжечок – усі заповнені сторінки (1–6 та реєстрація).
- для ID-карток – обидва боки та витяг про місце проживання.
- при зміні прізвища, імені, по батькові – свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу або про зміну імені;
- у разі внесення змін стосовно малолітніх осіб (до 14 років) – свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя чи опікуна), витяг про місце проживання, документ, що підтверджує зміну ПІБ дитини (у разі наявності такої зміни).
Після заповнення натисніть «Зберегти», підпишіть документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та відправте до ДПС. Система автоматично перевірить правильність заповнення полів перед відправкою.
Детальніше – за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/679/803602/Podannya_Zayavi_pro_vnesennya_zm_n_do_Derzhavnogo_re_stru_f_zichnih_os_b.pdf
Довідково:
Податковий кодекс України
наказ Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, яким затверджено Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (із змінами).
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) інформує, що 03 червня 2026 року о 14 год 15 хв на базі Офісу податкових консультантів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбудеться онлайн-навчання з платниками податків, які є грантоотримувачами або кандидатами на участь у програмі «Власна справа», з наступних питань:
1. Визначення та сплата податкових зобов’язань з ПДФО.
2. Визначення та сплата податкових зобов’язань з військового збору.
3. Єдиний внесок для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування.
4. Єдиний внесок для ФОП на загальній системі оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств.
Місце проведення: м. Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, буд. 25 (Офіс податкових консультантів)
Посилання для підключення учасників до ZOOM-конференції в онлайн режимі:
Час: 03 червня 2026 14:15
Підключитися до конференції Zoom https://us04web.zoom.us/j/78191722995
Ідентифікатор конференції: 781 9172 2995
Код доступу: 03062026
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) інформує.
Відповідно до частини тринадцятої ст. 42 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3817) розмір середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додавання спирту), або на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, або на право роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або на право роздрібної торгівлі пальним, має становити не менше 2 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року.
Розмір середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додавання спирту), або на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, або на право роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або на право роздрібної торгівлі пальним (далі – підакцизні товари) та всі місця роздрібної торгівлі (місця роздрібної торгівлі пальним) якого розташовані за межами населених пунктів – адміністративних центрів областей і м. Києва та м. Севастополя на відстані від 50 кілометрів та які мають торговельні зали площею до 500 метрів квадратних, має становити не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року.
Розрахунок розміру середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, здійснюється відповідно до даних податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, шляхом ділення сумарно нарахованої заробітної плати, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платника податків, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України, на кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення).
Згідно з п. 49 частини другої ст. 46 Закону № 3817 підставою для прийняття органом ліцензування рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності є факт невідповідності розміру середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, розміру, визначеному частиною тринадцятою ст. 42 Закону № 3817, протягом трьох повних календарних місяців поспіль у період дії ліцензії, встановлений контролюючим органом під час проведення перевірки з питань дотримання вимог Закону № 3817 та зафіксований в акті такої перевірки.
Враховуючи викладене, недотримання суб’єктом господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, встановленого рівня середньої щомісячної заробітної плати протягом трьох повних календарних місяців поспіль у період дії ліцензії, є підставою для прийняття податковим органом рішення про припинення дії такої ліцензії.
Водночас, чинним законодавством не передбачено право контролюючого органу самостійно визначати (нараховувати) суму податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб виключно на підставі недотримання ліцензіатом встановленого показника середньої заробітної плати.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Відповідно до п. 12.4 ст. 12 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до повноважень сільських, селищних, міських рад, військових адміністрацій та військово-цивільних адміністрацій щодо податків та зборів, зокрема, належать:
встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених ПКУ;
прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об’єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов’язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 25 вересня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення на відповідних територіях ставок місцевих податків та/або зборів, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги (абзац дев’ятий п.п. 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).
Зазначена інформація (у розрізі областей) розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Законодавство/Податки, збори, платежі/Ставки місцевих податків та зборів. Також на офіційному вебпорталі ДПС розміщено рубрику «Рішення місцевих рад».
Поряд з цим, платники податків для уточнення інформації щодо прийнятих відповідним органами місцевого самоврядування рішень можуть звертатися до місцевої ради, на території якої знаходяться об’єкти оподаткування.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє, що окремі категорії громадян мають право на звільнення від сплати земельного податку або надання податкових пільг. Це передбачено Податковим кодексом України (ст. 281) та іншими нормативними актами.
Категорії громадян, звільнені від земельного податку (ст. 281 ПКУ):
особи з інвалідністю I та II групи;
фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
пенсіонери (за віком);
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Граничні норми площі земель, на які поширюється пільга:
для ведення особистого селянського господарства – до 2 га;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка): у селах – до 0,25 га, у селищах – до 0,15 га, у містах – до 0,10 га;
для індивідуального дачного будівництва – до 0,10 га;
для будівництва індивідуальних гаражів – до 0,01 га;
для ведення садівництва – до 0,12 га.
Пільги для власників земель/паїв
Власники земель або паїв, переданих в оренду платнику єдиного податку 4-ї групи, на час оренди звільняються від земельного податку.
Важливо!
Якщо у вас декілька ділянок одного виду використання щоб скористатися пільгою то:
до 1 травня подайте заяву до податкової із зазначенням, на які ділянки поширюється пільга;
якщо право на пільгу з’явилося протягом року – подайте заяву протягом 30 днів.
Пільга починає діяти з місяця, що настає після подання заяви (або з наступного податкового року, якщо пропущені строки).
Якщо право на пільгу втрачено – податок починає нараховуватися з наступного місяця після втрати.
Пільги під час воєнного стану
Не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), що розташовані:
на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих рф:
для фізичних осіб пільга діяла з 01.01.2022 до 31.12.2022,
для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців – з 01.03.2022 по 31.12.2022.
З 01.01.2023 року – з першого числа місяця початку і до останнього числа місяця завершення активних бойових дій/окупації.
Дати визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого Постановою КМУ.
З 01.05.2024 – на територіях, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Земельні ділянки, що підлягають консервації або забруднені вибухонебезпечними предметами
Власники земельних ділянок можуть отримати податкову пільгу по платі земельного податку, якщо їхня земля:
перебуває у консервації,
забруднена вибухонебезпечними предметами,
або визнана непридатною для використання через загрозу такого забруднення.
Рішення про надання пільги приймає сільська, селищна, міська рада або військова/військово-цивільна адміністрація (далі – Ради).
Земельні ділянки у консервації
Податок не нараховується:
для земель державної та комунальної власності – з першого числа місяця затвердження проєкту консервації до кінця місяця, в якому завершуються заходи з охорони земель (за даними Державного земельного кадастру);
для земель приватної власності – з моменту внесення даних до кадастру про заходи з охорони земель до кінця місяця завершення заходів.
Після завершення заходів податок відновлюється з першого числа наступного місяця.
Якщо даних у контролюючого органу немає, податок нараховується за даними, які подає платник. У разі розбіжностей контролюючий орган перераховує суму податку протягом 10 робочих днів.
Земельні ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами
Податок не нараховується за час, коли ділянка вважається забрудненою згідно з даними Державного земельного кадастру:
з першого числа місяця, коли починається обстеження території операторами протимінної діяльності;
до останнього числа місяця, коли ділянка визнається придатною для використання.
Для територій з активними бойовими діями чи тимчасовою окупацією цей період розраховується з місяця після завершення бойових дій чи окупації, за умови подання заяви власником та прийняття рішення Ради про пільги.
Податок відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому ділянку визнано придатною.
Земельні ділянки з потенційною загрозою забруднення
Податок не нараховується з першого числа місяця прийняття Радою рішення про надання пільги (на підставі заяви власника) і до останнього числа місяця:
завершення строку дії пільги,
скасування рішення,
початку обстеження ділянки операторами протимінної діяльності.
Якщо у контролюючого органу відсутні дані, податок нараховується за інформацією платника; у разі розбіжностей він коригується протягом 10 робочих днів.
Ради можуть щороку ухвалювати рішення про індивідуальні податкові пільги (з обов’язковим зазначенням кадастрових номерів) за заявою платника.
Земельні ділянки, на яких об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості знищені внаслідок бойових дій:
Інформація про знищені об’єкти має бути внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України
Не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки в межах площ:
для фізичних осіб – власників знищених об’єктів житлової нерухомості:
у селах – не більше 0,25 га,
у селищах – не більше 0,15 га,
у містах – не більше 0,1 га.
для фізичних осіб – власників знищених об'єктів нежитлової нерухомості:
100 % площі земельної ділянки – якщо площа знищеного об’єкта житлової та нежитлової нерухомості більше або дорівнює 1/3 загальній площі земельної ділянки, на якій був розташований такий об’єкт;
50 % площі – якщо така площа не перевищує 1/3.
Плата за землю не нараховується та не сплачується:
з місяця знищення нерухомості згідно з Реєстром пошкодженого майна,
до останнього числа місяця відновлення нерухомості, скасування воєнного стану, але не пізніше 01.01.2026.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
З 25 по 31 травня у 2026 році проходить Національний тиждень безбар'єрності. Кампанія спрямована на залучення суспільства до створення доступного середовища та впровадження принципів безбар'єрного простору, сервісів, інформації та культури спілкування для всіх громадян.
Головна мета тижня – формування в українському суспільстві культури безбар’єрності, рівних можливостей та комфортного середовища для всіх.
Безбар’єрність охоплює шість основних вимірів:
- фізичний (доступність міст, будівель, транспорту (пандуси, ліфти, тактильна плитка);
- інформаційний (адаптація текстів, відео, шрифту Брайля, жестової мови та сайтів);
- цифровий (доступність онлайн-послуг і сервісів);
- економічний (працевлаштування людей не залежно від віку, сімейного стану чи стану здоров’я);
- суспільний та громадянський (забезпечення рівної участі всіх громадян у житті суспільства);
- освітній (інклюзивне навчання, доступне для кожного).
Податкова служба продовжує розвивати сучасні стандарти безбар’єрного простору і удосконалювати безбар’єрну взаємодію з платниками податків.
Забезпечення рівного доступу до сервісу – пріоритетний напрямок діяльності контролюючих органів. У фокусі уваги податківців – індивідуальний підхід до платника. Допомагаємо, щоб кожен міг спокійно працювати.
Сьогодні кожен, хто звернувся до податкової, може отримати необхідні послуги швидко, зрозуміло і з повагою до своїх потреб.
При цьому, електронні сервіси ДПС дають можливість, не відвідуючи безпосередньо податкову службу, подати звітність, перевірити нарахування зобов’язань і наявність боргу, отримати інформацію про контрагента тощо.
Отже, вибір за вами – офлайн чи онлайн, чат чи дзвінок, – усе для доступності!
Разом будуємо простір поваги і комфорту!
Жителі Дніпропетровщини дедалі активніше декларують свої доходи та демонструють відкритість у взаємовідносинах із державою
Деклараційна кампанія 2026 року на Дніпропетровщині засвідчила не лише високий рівень податкової культури громадян, а й позитивну динаміку економічної активності населення. За підсумками декларування доходів, отриманих у 2025 році, в області суттєво зросли обсяги задекларованих прибутків та кількість мільйонерів.
Станом на 1 травня 2026 року декларації про майновий стан і доходи подали 12 808 громадян, що на 949 декларацій більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Загальна сума задекларованих доходів склала 27,8 млрд грн. – це на 2,7 млрд грн більше, ніж торік. Разом із цим зросли і суми податкових зобов’язань:
- податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 340,4 млн грн, що на 79,9 млн грн більше ніж у попередній деклараційній кампанії;
- військового збору – 113, 7 млн грн, це на 82 млн грн. більше ніж за 2024 рік.
Такі показники демонструють поступове відновлення економічної активності та підвищення фінансової спроможності громадян навіть в умовах воєнного стану.
На Дніпропетровщині стрімко зросла кількість мільйонерів
Одним із найбільш показових результатів деклараційної кампанії стало збільшення кількості громадян із доходами понад 1 мільйон гривень. За підсумками 2025 року такі доходи задекларували 2 715 мешканців області – це на 617 осіб більше, ніж роком раніше. Абсолютна більшість мільйонерів Дніпропетровщини – 2 703 мають статки від 1 до 100 млн гривень.
Загальна сума доходів мільйонерів Дніпропетровщини склала понад 25,1 млрд гривень. Відповідно зросли й надходження до бюджету:
- ПДФО – 274 млн грн;
- військовий збір – 75,6 млн гривень.
Фахівці відзначають, що зростання кількості мільйонерів в черговий раз свідчить про підвищення рівня добровільного декларування доходів.
Дія.City: впевнене зростання доходів
Суттєве зростання продовжує демонструвати ІТ-сектор та сфера інновацій. Кількість декларантів, які працюють у межах спеціального правового режиму Дія.City, зросла більш ніж у півтора рази. Загальна сума задекларованих доходів у цій сфері перевищила 1,2 млрд грн, що майже на 420 млн грн більше, ніж за підсумками 2024 року.
Представники ІТ-галузі задекларували:
- ПДФО – понад 102,8 млн грн;
- військового збору – понад 36,3 млн гривень.
Такі показники підтверджують, що ІТ-індустрія залишається одним із драйверів економічної стійкості регіону.
Спадщина та оренда: громадяни активніше декларують доходи
Вагомі показники і декларування доходів від успадкування майна. У 2025 році понад 2 тисячі жителів регіону задекларували більше 1,0 млрд грн спадщини.
За цими доходами визначено:
- ПДФО – 41,5 млн грн;
- військовий збір – майже 41 млн гривень.
Помітно зросли доходи від надання майна в оренду. За підсумками минулого року мешканці області задекларували понад 301 млн грн орендних доходів, що майже на 69,1 млн грн більше, ніж торік.
Сплачено:
- ПДФО – 6,3 млн грн;
- військовий збір – 1,7 млн гривень.
Доходи з-за кордону залишаються серед лідерів
Питому вагу в загальній структурі задекларованих доходів традиційно займають доходи, отримані за межами України.
За підсумками 2025 року мешканці Дніпропетровщини задекларували понад 788 млн грн іноземних доходів. Податкові зобов’язання склали:
- ПДФО – майже 110 млн грн;
- військового збору – понад 39 млн гривень.
Порівняно з минулим роком збільшилась і кількість декларацій, у яких громадяни зазначали доходи з іноземних джерел. Торік було подано 645 таких декларацій, цього річ – 971 декларація.
Податкова знижка: дедалі більше громадян користуються своїм правом
Позитивна тенденція спостерігається і щодо використання права на податкову знижку.
Тільки за перші чотири місяці 2026 року жителі області подали 3 257 декларацій для отримання податкової знижки – це на 322 декларації більше, ніж роком раніше. Загальна сума ПДФО, що підлягає поверненню громадянам, становить 21,4 млн гривень.
Нагадуємо, що скористатися правом на податкову знижку за підсумками 2025 року можна до 31 грудня 2026 року.
Деклараційна кампанія триває для окремих категорій громадян
Попри завершення основного етапу деклараційної кампанії (до 1 травня 2026 року), подання декларації про майновий стан і доходи залишається актуальним для окремих категорій громадян до кінця цього року.
Зокрема, декларацію можуть подати:
- громадяни, які претендують на податкову знижку;
- резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання;
- особи, для яких законодавством передбачено перенесення або подовження строків подання декларації – військовослужбовці, громадяни, які перебувають на лікуванні, у полоні, під арештом або в розшуку та інші.
Відкритість та відповідальність – ключовий тренд деклараційної кампанії – 2026
Підсумки деклараційної кампанії 2026 року на Дніпропетровщині демонструють важливу тенденцію: громадяни дедалі відповідальніше ставляться до виконання податкових зобов’язань та активно декларують доходи.
Зростання кількості декларантів, мільйонерів, інвестиційних, а також активне використання права на податкову знижку свідчать про розвиток фінансової культури суспільства, прозорість економічних процесів та поступове зміцнення економіки регіону.
Станом на 01.05.2026 за підсумками проведеної Деклараційної кампанії 2026 до податкової служби Дніпропетровщини фізичними особами надано 12 808 податкових декларацій про майновий стан і доходи (Декларація). Задекларована сума доходу склала 27 797,5 млн гривень.
Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Юрій Павлютін.
Нагадуємо, що громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатам декларування сплачують податкові зобов’язання до 01 серпня 2026 року.
ФОПи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування). подають Декларацію протягом 20 календарних днів місяця наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення такої діяльності і сплачують податкові зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання Декларації.
Фізична особа – платник ПДФО, яка зобов’язана подати Декларацію, податкові зобов’язання сплачує за такими кодами бюджетної класифікації:
«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
Довідково:
якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем;
інформацію про реквізити банківських рахунків для сплати податків, зборів та платежів для платників Дніпропетровщини розміщено за посиланням https://dp.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Для підвищення якості податкових послуг та зручного інформування платників в податковій службі Дніпропетровщини працює Офіс податкових консультантів (далі – Офіс). Цей сервіс допоможе розібратися у податкових питаннях, отримати фахову пораду та уникнути порушень законодавства.
Офіс податкових консультантів – це сучасний формат взаємодії між податковою та платниками податків, який гарантує доступність, неупередженість, конфіденційність та якісний сервіс.
Приміщення Офісу облаштоване за сучасними стандартами доступності для забезпечення зручного та комфортного отримання податкових послуг особами з інвалідністю та маломобільними групами населення. Крім того, запроваджено послугу онлайн – сурдоперекладу, завдяки чому люди з порушенням слуху можуть отримувати податкові консультації ще зручніше та без перешкод у комунікації.
Крім того, Офіс податкових консультантів підключено до централізованої електронної черги системи Контакт-центру ДПС, і попередній запис на консультацію до Офісу доступний через Контакт-центр ДПС за номером телефону 0800 501 007.
У Дніпропетровській області Офіс розташований на базі Дніпровської ДПІ ГУ ДПС за адресою: м. Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, 25. Прийом здійснюється без попереднього запису – у години вільного прийому (пн-пт з 8:30 по 17:00), за попереднім записом – у зручний для відвідувача час (телефон для запису (056) 374 - 31- 18).
Нещодавно на базі Криворізької ДПІ ГУ ДПС 08.05.2026 за адресою м. Кривий Ріг, вул. Гірничих інженерів, 4-А відкрито онлайн-пункт Офісу. Прийом здійснюється без попереднього запису – у години вільного прийому (пн-пт з 8:30 по 17:00), за попереднім записом – у зручний для відвідувача час (номер телефону для запису (099) 414-77-12).
Інформацію про розташування та графік роботи Офісів можна переглянути за посиланням https://tax.gov.ua/others/kontakti/ofis-podatkovih-konsultantiv.
Офіс – це увага, повага, довіра. Адже всі, хто продовжують працювати, платити податки й утримувати економіку, – потребують максимальної підтримки держави.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Відповідно до п. 70.1 ст. 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО).
До ДРФО вноситься інформація про осіб, які є:
громадянами України;
іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;
іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов’язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.
Облік фізичних осіб – платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі ДРФО за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки.
Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ (п. 15.1 ст. 15 ПКУ).
Згідно з п. 2 розд. I Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення № 822), ДРФО створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов’язані сплачувати податки, збори у порядку та на умовах, що визначаються ПКУ та іншими нормативно-правовими актами України, з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотриманням податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Отже, якщо фізична особа (в т.ч. малолітня особа) не має обов’язків щодо сплати податків, не отримує доходів, що підлягають оподаткуванню, та не підпадає під визначення платника податків, то підстав для включення відомостей про неї до ДРФО немає. ПКУ не передбачена обов’язкова реєстрація громадян у ДРФО ні з моменту їх народження, ні з настанням певного віку.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує, що згідно з частиною першою ст. 7 Закону України від 19 квітня 2011 року № 3236-VI «Про волонтерську діяльність» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3236) волонтер – це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.
Відповідно до частини другої ст. 7 Закону № 3236 волонтери надають волонтерську допомогу на базі організації чи установи, що залучає до своєї діяльності волонтерів, на підставі договору про провадження волонтерської діяльності, укладеного з такою організацією чи установою, або без такого договору.
Волонтери можуть надавати волонтерську допомогу індивідуально, при цьому вони зобов’язані повідомляти отримувачів волонтерської допомоги про те, що вони не співпрацюють з організаціями та установами, що залучають до своєї діяльності волонтерів. Волонтери не можуть надавати волонтерську допомогу індивідуально за напрямами, визначеними абзацами сьомим і восьмим частини третьої ст. 1 Закону № 3236.
Чи включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу кошти зібрані фізичною особою – волонтером на свій поточний рахунок та надалі перераховані благодійному фонду для їх використання на цілі, визначені п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)?
Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється згідно з розділом IV ПКУ.
Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є, зокрема:
загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ);
іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (п.п. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 ПКУ).
Перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, визначено згідно зі ст. 165 ПКУ.
Підпунктом «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається, зокрема, сума (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (далі – Реєстр волонтерів) в порядку, визначеному Законом України від 05 липня 2012 року № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (із змінами та доповненнями), для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпунктах «а» та «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (безпосередньо таким особам або через Міністерство оборони України, Головне управління Національної гвардії України, Службу безпеки України, Службу зовнішньої розвідки України, Адміністрацію Державної прикордонної служби України, Міністерство внутрішніх справ України, Національну поліцію України, Управління державної охорони України, Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, через органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з’єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов’язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги.
Зазначені у п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (абзац п’ятнадцятий п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
Отже, кошти зібрані фізичною особою – волонтером на свій поточний рахунок і виплачені (надані, використані) надалі на користь осіб, зазначених у підпунктах «а» та «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, безпосередньо таким особам або через установи або організації, визначені у п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків.
У разі якщо фізична особа – волонтер здійснює збір коштів на свій поточний рахунок і перераховує їх надалі на користь благодійного фонду (тобто використовує не на користь осіб, зазначених у підпунктах «а» та «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ), то положення п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ не застосовуються до такої фізичної особи – волонтера, а отже, сума такої допомоги включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу волонтера та оподатковується на загальних підставах, як інший дохід.
Долучайтеся до опитування бізнесу, яке триває в Україні.
Ваша думка важлива, адже саме реальний досвід платників допоможе вдосконалити податкові сервіси, зробити адміністрування простішим та більш зрозумілим для бізнесу.
Учасників опитування просять поділитися своїм досвідом щодо:
- часу та витрат на виконання податкових вимог;
- складності податкового адміністрування;
- взаємодії з податковою системою.
До участі запрошуються юридичні особи та фізичні особи – підприємці.
Долучитися до дослідження можна за посиланням https://uda.to/tax_srvy_2026_sm.
Глобальне опитування платників податків проводиться виключно в дослідницьких цілях. Всі відповіді залишаються анонімними та конфіденційними, не передаються ДПС чи іншим органам влади.
Опитування проводиться за підтримки Світового банку у співпраці з Державною податковою службою України. Реалізують дослідження незалежні компанії UDA Consulting та Info Sapience у межах Національної стратегії доходів до 2030 року.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) інформує.
У разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) до контролюючого органу подається реєстраційна заява з позначкою «зміни», до якої додаються копії документів відповідно до п. 6 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі – Порядок). Заява та копії документів повинні бути подані протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом 10 календарних днів з моменту виникнення зазначених у п. 14 Порядку обставин.
Для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою № 1-РН згідно з додатком 1 до Порядку і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями (далі – Закон), а житлово-будівельні кооперативи також засвідчені підписом керівника або представника такого кооперативу та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом. Неприбуткові організації, що діють на підставі установчих документів організації вищого рівня, відповідно до закону подають разом із реєстраційною заявою за формою № 1-РН згідно з додатком 1 до Порядку засвідчену підписом керівника або представника такої організації та скріплену печаткою (за наявності) копію документа, який підтверджує включення до організації вищого рівня та надає право діяти на підставі установчих документів такої організації вищого рівня.
Реєстраційна заява та копії зазначених документів можуть бути подані (надіслані) неприбутковою організацією в один із таких способів:
особисто керівником або представником неприбуткової організації (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та її повноважень) або уповноваженою на це особою;
поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;
засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, якщо установчі документи оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону;
державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу в разі внесення до установчих документів змін, які впливають на систему оподаткування неприбуткової організації. Така заява передається в електронній формі в установленому порядку технічним адміністратором Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань до контролюючих органів разом з відомостями про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу згідно із Законом.
За результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом трьох робочих днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення, зокрема, про включення, повторне включення, відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру.
Детальніше – за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=36792.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) інформує.
Для отримання електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України юридичній особі – нерезиденту необхідно надати наступні документи:
заповнена та підписана Реєстраційна картка для юридичної особи встановленого зразка у двох примірниках;
додаток до Реєстраційної картки (в разі одночасного отримання ЕДП для більш ніж однієї особи) у двох примірниках;
засвідчені копії** документів, що підтверджують належність заявника (окрім керівника) до юридичної особи – нерезидента та його повноваження (наказ/витяг з наказу про призначення на посаду, або трудовий договір (за необхідності із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову);
оригінал та засвідчена копія* довідки за формою № 34-ОПП про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
витяг з відповідного реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації або оригінал установчого документа такої юридичної особи або копія такого документа, який нотаріально засвідчений відповідно до законодавства. Установчі документи та витяги, складені іноземною мовою подаються з відміткою консульської служби про легалізацію або з проставленим апостилем, якщо інше не передбачено міжнародним договором разом із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову (надаються виключно для ознайомлення);
оригінал та засвідчена копія* паспорта громадянина України (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток), або копія з обох сторін безконтактного електронного носія (у випадку наявності паспорта громадянина України виготовленого у формі ID-картки), або паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про постійне місце проживання в іноземній державі. За наявності відображення паспорта громадянина України/ паспорта громадянина України для виїзду за кордон в застосунку «Дія», версії не нижче 2.0, копія одного з документів надається за допомогою функції «Шерінг» застосунку «Дія»;
оригінал та засвідчена копія* посвідчення біженця, або посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання, або копія, з обох сторін, безконтактного електронного носія (у випадку наявності посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання виготовленої у формі ID-картки), або паспорта громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову;
оригінал та засвідчена копія* документа про зміну прізвища заявника, виданого відповідним державним органом (якщо в поданих документах є невідповідність прізвища);
засвідчена копія* реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера). За наявності у паспорті громадянина України реєстраційного номера облікової картки платника податків, замість копії картки платника податків, може бути подана копія сторінки паспорта громадянина України з відповідною відміткою. Якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, додатково подається копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову. За наявності відображення паспорта громадянина України/ паспорта громадянина України для виїзду за кордон в застосунку «Дія», версії не нижче 2.0, копія облікової картки платника податків надається за допомогою функції «Шерінг» застосунку «Дія».
*- відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», особистого підпису, ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
**- відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади співробітника відповідального за виготовлення, засвідчення та видавання копій, його особистого підпису, ініціалів та прізвища, дати засвідчення та скріплюється відбитком печатки (за наявності).
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує.
Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку затверджений Наказом № 496 (далі – Порядок № 496).
Документи, які підтверджують облік та походження товарів – Форма ведення обліку товарних запасів, визначена додатком до Порядку № 496 (далі – Форма обліку), та первинні документи.
Первинні документи – це опис залишку товарів на початок обліку, накладні, транспортні документи, митні декларації, акти закупки, фіскальні чеки, товарні чеки, інші документи, що містять реквізити, які дозволяють ідентифікувати постачальника та отримувача товару (найменування суб’єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) або код згідно з ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, серія та номер паспорта/номер ID картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті), дату проведення операції, найменування, кількість та вартість товару.
Документами, які підтверджують облік та походження товарних запасів є, зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб’єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), та відображаються у Формі обліку.
Зазначені документи мають зберігатись у місці продажу (господарському об’єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах.
Форма обліку, первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки.
У разі якщо оригінали первинних документів відсутні у місці продажу, посадовій особі контролюючого органу можуть бути надані копії таких первинних документів з подальшим пред’явленням їх оригіналів до закінчення перевірки (за потреби).
Довідково: Наказ № 496 – наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.11.2021 за № 1411/37033.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Відповідно до абзаців другого – третього п. п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), платник податку має право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованого на основну суму боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання. Для розстрочення такої суми податкового зобов’язання платник податку разом із декларацією подає до контролюючого органу заяву у довільній формі, що містить фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту та/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора, та коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання.
Суми розстрочених податкових зобов’язань розраховуються платником податку самостійно згідно з документами щодо основної суми прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту) та погашаються рівними частинами кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня і до 20 грудня) починаючи з кварталу, що настає за тим кварталом, у якому до контролюючого органу подано заяву у довільній формі, що містить фактичні дані про основну суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту), підтверджену відповідними документами кредитора, та коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання.
Порядок розстрочення або відстрочення грошових зобов’язань щодо сплати податків встановлено ст. 100 ПКУ та деталізовано у Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 574 (далі – Порядок).
Згідно з п. 3.1 розд. ІІІ Порядку для розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платник податків звертається до контролюючого органу за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов’язання (податкового боргу) з письмовою заявою (додаток 1 до Порядку), в якій зазначаються суми податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, сплату яких платник податків просить розстрочити (відстрочити), а також строк розстрочення (відстрочення) та періоди сплати. При цьому окремо зазначаються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув.
До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з:
переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин;
аналізу фінансового стану;
графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум;
розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.
Таким чином, сума податкового зобов’язання фізичної особи за прощеним (анульованим) кредитом, отриманим на придбання житла (іпотечним кредитом), підлягає розстроченню у порядку, встановленому п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.
Разом з тим, під час сплати податкових зобов’язань, платник має право скористатися механізмом розстрочення та відстрочення відповідно до ст. 100 ПКУ у разі виконання ним вимог ст. 100 ПКУ, Порядку та постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1235 «Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу і доказів існування таких обставин» із змінами та доповненнями.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) має право на нарахування податкової знижки щодо сум понесених витрат у вигляді коштів або вартості майна, переданих як пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у разі, якщо понесені витрати не перевищують 4 відс. суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року цієї особи.
При цьому така фізична особа – платник ПДФО зобов’язана подати до контролюючого органу разом з річною податковою декларацією про майновий стан і доходи копії платіжних та розрахункових документів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, що ідентифікують отримувача коштів і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копію договору (за наявності).
Довідково: п.п. 166.2.1 п. 166.2 та п. п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.
Зафіксовано масову фішингову розсилку, що здійснюється з використанням імені ДПС. Зловмисники надсилають електронні листи з повідомленнями про нібито наявний податковий борг та вимогою терміново його сплатити за вказаним посиланням.
Такі повідомлення не мають жодного відношення до Державної податкової служби України та є спробою шахрайства.
У листах зазвичай міститься:
- повідомлення про «несплачений податковий борг»;
- заклик терміново перейти за посиланням для «перевірки деталей» або «сплати заборгованості»;
- використання логотипів або візуального стилю, схожого на офіційну символіку ДПС;
- підроблені адреси відправника, які імітують офіційні домени.
Перехід за такими посиланнями може призвести до завантаження шкідливого програмного забезпечення або викрадення конфіденційних даних.
Наголошуємо: податкова служба не надсилає вимог про сплату податкового боргу через сторонні посилання в електронних листах.
Закликаємо громадян та бізнес бути особливо уважними та дотримуватися базових правил кібергігієни:
- не відкривати листи від невідомих або підозрілих відправників;
- не переходити за посиланнями у сумнівних повідомленнях;
- не завантажувати вкладення з таких листів;
- перевіряти інформацію виключно через офіційні ресурси ДПС;
- у разі сумнівів – звертатися до офіційних каналів служби.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) у разі втрати (зіпсуття) РНОКПП (у т. ч. якщо паспорт громадянина України також втрачено), необхідно здійснити наступні дії.
1. Отримати у територіальному органі Державної міграційної служби України в установленому порядку новий паспорт громадянина України, замість втраченого або викраденого.
2. Подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) (додаток 12 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822) до контролюючого органу:
- за своєю податковою адресою;
- за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу у разі зміни місця проживання.
Для заповнення заяви за ф. № 5ДР використовуються дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.
Пред’явити контролюючим органам паспорт та витяг з реєстру територіальної громади про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особи.
3. Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, надається протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи.
Для отримання картки платника податків, що засвідчує присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків необхідно пред’явити паспорт контролюючому органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу.
Детальніше – за посиланням - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=40532.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує, що з 01 січня 2026 року запроваджено нову форму податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120 прим. 1 глави 19 розділу IV Земельного кодексу України, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 14.03.2025 № 154 (далі – Декларація).
Хто подає податкову Декларації, передані в оренду відповідно до ст. 120 прим. 1 глави 19 розд. IV Земельного кодексу України (далі – ЗКУ)?
Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на офіційному вебпорталі ДПС.
На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщено електронну форму Декларації за ідентифікатором форми J0601901 – для юридичних осіб.
Статтею 120 прим. 1 ЗКУ визначено перехід права на земельну ділянку у разі перетворення державного або комунального підприємства в акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю, 100 відс. акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі або територіальній громаді.
Частиною першою ст. 120 прим. 1 ЗКУ встановлено, що земельна ділянка державної власності, що належала на праві постійного користування державному підприємству, переходить до акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 відс. акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке створилося шляхом перетворення такого державного підприємства і є його правонаступником, на праві оренди строком на 50 років. Земельна ділянка комунальної власності, що належала на праві постійного користування комунальному підприємству, переходить до акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 відс. акцій (часток) у статутному капіталі якого належать територіальній громаді, яке створилося шляхом перетворення такого комунального підприємства і є його правонаступником, на праві оренди строком на п’ять років. Орендна плата щодо земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності в такому разі встановлюється у розмірі не менше 12 відс. нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а якщо нормативну грошову оцінку земельної ділянки не проведено – не менше 12 відс. нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або області.
Отже, Декларацію подає акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю, 100 відс. акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, для декларування податкових зобов’язань з орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які раніше перебували у постійному користуванні державного підприємства, в результаті перетворення якого перейшли до такого товариства як правонаступника на праві оренди строком на 50 років згідно зі ст. 120 прим. 1 ЗКУ.
При цьому зарахування орендної плати за такими земельними ділянками відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію», здійснюється на код бюджетної класифікації – 18011200 «Орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120 прим. 1 Земельного кодексу України».
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 (далі – Постанова № 854) затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі (далі – Порядок реалізації експериментального проєкту).
Постанова № 854 започаткувала впровадження в ДПС нових підходів до управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) без залучення платників податків безпосередньо.
Метою експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління, які ґрунтуються на управлінні податковими ризиками щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків із використанням підходу, та базуються на оцінці податкових ризиків.
Порядок реалізації експериментального проєкту окреслює основні види ризиків, пов’язаних із невиконанням платниками податків обов’язків, визначених ст. 16 Податкового кодексу України, на яких буде зосереджено увагу податкового органу під час реалізації експериментального проєкту: ризик реєстрації, ризик звітності, ризик сплати, ризик декларування.
Відповідно до Постанови № 854 ДПС затверджено розпорядчі документи, якими деталізовані складові та процеси реалізації експериментального проєкту.
Система управління податковими ризиками – це частина бізнес-процесів, цілей, стратегій та діяльності ДПС, що передбачає безперервний, циклічний, ітеративний, комплексний, цілісний процес управління, який здійснюється в ДПС на основі податкових ризиків (комплаєнс-ризиків). Така система деталізує положення Порядку реалізації експериментального проєкту, затвердженого постановою № 854, яка інтегрується у структуру та діяльність ДПС.
Метою Державної податкової служби України під час реалізації експериментального проєкту є планування та виконання заходів, спрямованих на забезпечення виконання платниками податків своїх податкових обов’язків щодо реєстрації у податковому органі, подання звітності, сплати платежів, декларування податкових зобов’язань, та мінімізація ризиків недотримання платниками податків вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує.
Сучасні електронні сервіси податкової служби надають платникам можливість комунікувати з контролюючими органами дистанційно.
Мобільний застосунок «Моя податкова» – це швидкий спосіб переглянути власні дані, отримати послуги чи надіслати звернення безпосередньо зі смартфона. Він дозволяє платникам керувати податковими процесами у зручному форматі.
Застосунок доступний для завантаження на двох основних мобільних платформах – Android (Google Play Market) та iOS (App Store).
«Моя податкова» для користувачів пропонує зручний функціонал, який надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та податкові декларації,а також сплачувати податки.
Інтерфейс застосунку зрозумілий і зручний та складається з чотирьох розділів:
► розділ «Реєстри» дозволяє перевіряти фіскальні чеки, акцизні марки, а також переглядати дані реєстрів платників ПДВ, єдиного податку та страхувальників;
► розділ «Мої дані» містить інформацію про адресу реєстрації, об'єкти оподаткування та наявні податкові зобов'язання;
► розділ «Послуги» надає можливість отримати відомості про суми виплачених доходів, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки, переглянути стан розрахунків з бюджетом та сплатити податки;
► розділ «Мій бізнес» надає можливість переглянути дані по собі, якщо фізична особа зареєстрована ФОПом.
Для доступу до більшості сервісів необхідна ідентифікація за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), як файлового, так і хмарного (наприклад, Дія.Підпис). Деякі функції, такі як перевірка фіскального чека або акцизної марки, доступні без авторизації.
Щоб відповідати потребам користувачів, застосунок «Моя податкова» постійно оновлюється та вдосконалюється, регулярно додаються нові функції та покращуються вже існуючі.
«Моя податкова» робить взаємодію з податковою службою більш прозорою, зручною та доступною.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує, що сервіс «Пульс» приймає звернення фізичних та юридичних осіб (далі – Заявники) щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників податкової служби, а також про можливі корупційні дії з їхнього боку (далі – Інформація).
Надати інформацію можна, здійснивши наступне:
Крок 1
Наберіть номери телефонів 0 500 501 007, 0 770 501 007, 0 730 501 007 та 0 800 501 007.
Крок 2
Прослухавши інтерактивний голосовий автовідповідач з 8.00 до 19.00, у п'ятницю з 8.00 до 18.00 (крім суботи та неділі) – послідовно оберіть напрямок «5» та натисніть 1.
Крок 3
Зачекайте з’єднання з працівником та залиште Інформацію.
При наданні Інформації назвіть своє прізвище, ім’я, по батькові (найменування суб’єкта господарювання), контактний телефон, місце проживання/реєстрації, а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника органу ДПС, з яким пов’язана подія, дата, місце і суть події, конкретні обставини, зауваження, прохання чи вимоги. Якщо Заявник не бажає називати своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації, Інформація реєструється як анонімна.
У разі звернення представника Заявника обов’язково надаються відомості стосовно його повноважень здійснювати представництво законних інтересів та ведення справ Заявника, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Якщо представник Заявника не надає такі дані, Інформація на сервіс «Пульс» не приймається.
Також Інформацію можна надіслати на електронну пошту idd@tax.gov.ua.
Звертаємо увагу, що реєструючи звернення Ви даєте згоду на запис розмови технічними засобами та обробку і використання персональних даних згідно з законодавством.
Про результати розгляду Інформації Заявники повідомляються невідкладно або протягом 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання може бути подовжено.
Не повідомляються Заявникам результати розгляду анонімної Інформації та повідомлень про наявність на офіційному вебпорталі/субсайтах ДПС недостовірної/застарілої інформації; методологічних чи технічних проблем в роботі електронних сервісів, систем та відомості щодо мінімізації сплати податків, зборів, єдиного внеску, що надходять електронною поштою.
Потребуєте детальних роз’яснень законодавства?
Необхідно оперативно вирішити нагальні питання податкової сфери?
Маєте пропозиції щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою?
Звертайтесь на комунікаційну податкову платформу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.
Звернення від представників бізнесу та громадськості приймаються на електронну скриньку dp.ikc@tax.gov.ua.
|
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) |
и, які змінили особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання тощо), зобов’язані повідомити про це податкові органи протягом одного місяця.
Оновити персональні дані зручно та без черг можна через Електронний кабінет.
Подати заяву онлайн можна на підставі таких документів:
- для громадян України: паспорт (книжечка або ID-картка).
- для дітей (до 14 років): свідоцтво про народження.
- для іноземців: посвідка на тимчасове або постійне проживання в Україні у формі ID-картки.
Для цього необхідно в Електронному кабінеті:
1. Оберати режим «ЕК для громадян» пункт «Заява про внесення змін до ДРФО (5ДР)».
2. Заповнити дані:
- вказати РНОКПП та актуальну особисту інформацію (прізвище, ім’я, по батькові і т.п.);
- якщо відбулася зміна ПІБ, обов’язково вказуються попередні дані;
- заповнюються відомості про місце народження та актуальну адресу задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування). Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) передбачено спеціальне поле для внесення даних про зареєстроване місце проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
3. Документи: вказуються реквізити документа, що посвідчує особу (серія, номер, дата видачі).
4. Вибір ЦОПа: обирається зручний для платника Центр обслуговування платників, де можна отримати готову картку платника податків.
До заяви додаються: скановані копії документів – є обов'язковою умовою для подання заяви. Копії мають бути у форматі PDF або у вигляді зображень:
- для паспортів-книжечок – усі заповнені сторінки (1–6 та реєстрація).
- для ID-карток – обидва боки та витяг про місце проживання.
- при зміні прізвища, імені, по батькові – свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу або про зміну імені;
- у разі внесення змін стосовно малолітніх осіб (до 14 років) – свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя чи опікуна), витяг про місце проживання, документ, що підтверджує зміну ПІБ дитини (у разі наявності такої зміни).
Після заповнення натисніть «Зберегти», підпишіть документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та відправте до ДПС. Система автоматично перевірить правильність заповнення полів перед відправкою.
Детальніше – за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/679/803602/Podannya_Zayavi_pro_vnesennya_zm_n_do_Derzhavnogo_re_stru_f_zichnih_os_b.pdf
Довідково:
Податковий кодекс України
наказ Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, яким затверджено Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (із змінами).
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) інформує, що 03 червня 2026 року о 14 год 15 хв на базі Офісу податкових консультантів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбудеться онлайн-навчання з платниками податків, які є грантоотримувачами або кандидатами на участь у програмі «Власна справа», з наступних питань:
1. Визначення та сплата податкових зобов’язань з ПДФО.
2. Визначення та сплата податкових зобов’язань з військового збору.
3. Єдиний внесок для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування.
4. Єдиний внесок для ФОП на загальній системі оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств.
Місце проведення: м. Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, буд. 25 (Офіс податкових консультантів)
Посилання для підключення учасників до ZOOM-конференції в онлайн режимі:
Час: 03 червня 2026 14:15
Підключитися до конференції Zoom https://us04web.zoom.us/j/78191722995
Ідентифікатор конференції: 781 9172 2995
Код доступу: 03062026
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) інформує.
Відповідно до частини тринадцятої ст. 42 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3817) розмір середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додавання спирту), або на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, або на право роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або на право роздрібної торгівлі пальним, має становити не менше 2 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року.
Розмір середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додавання спирту), або на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, або на право роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або на право роздрібної торгівлі пальним (далі – підакцизні товари) та всі місця роздрібної торгівлі (місця роздрібної торгівлі пальним) якого розташовані за межами населених пунктів – адміністративних центрів областей і м. Києва та м. Севастополя на відстані від 50 кілометрів та які мають торговельні зали площею до 500 метрів квадратних, має становити не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року.
Розрахунок розміру середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, здійснюється відповідно до даних податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, шляхом ділення сумарно нарахованої заробітної плати, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платника податків, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України, на кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення).
Згідно з п. 49 частини другої ст. 46 Закону № 3817 підставою для прийняття органом ліцензування рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності є факт невідповідності розміру середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, розміру, визначеному частиною тринадцятою ст. 42 Закону № 3817, протягом трьох повних календарних місяців поспіль у період дії ліцензії, встановлений контролюючим органом під час проведення перевірки з питань дотримання вимог Закону № 3817 та зафіксований в акті такої перевірки.
Враховуючи викладене, недотримання суб’єктом господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, встановленого рівня середньої щомісячної заробітної плати протягом трьох повних календарних місяців поспіль у період дії ліцензії, є підставою для прийняття податковим органом рішення про припинення дії такої ліцензії.
Водночас, чинним законодавством не передбачено право контролюючого органу самостійно визначати (нараховувати) суму податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб виключно на підставі недотримання ліцензіатом встановленого показника середньої заробітної плати.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Відповідно до п. 12.4 ст. 12 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до повноважень сільських, селищних, міських рад, військових адміністрацій та військово-цивільних адміністрацій щодо податків та зборів, зокрема, належать:
встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених ПКУ;
прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об’єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов’язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 25 вересня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення на відповідних територіях ставок місцевих податків та/або зборів, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги (абзац дев’ятий п.п. 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).
Зазначена інформація (у розрізі областей) розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Законодавство/Податки, збори, платежі/Ставки місцевих податків та зборів. Також на офіційному вебпорталі ДПС розміщено рубрику «Рішення місцевих рад».
Поряд з цим, платники податків для уточнення інформації щодо прийнятих відповідним органами місцевого самоврядування рішень можуть звертатися до місцевої ради, на території якої знаходяться об’єкти оподаткування.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє, що окремі категорії громадян мають право на звільнення від сплати земельного податку або надання податкових пільг. Це передбачено Податковим кодексом України (ст. 281) та іншими нормативними актами.
Категорії громадян, звільнені від земельного податку (ст. 281 ПКУ):
особи з інвалідністю I та II групи;
фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
пенсіонери (за віком);
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Граничні норми площі земель, на які поширюється пільга:
для ведення особистого селянського господарства – до 2 га;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка): у селах – до 0,25 га, у селищах – до 0,15 га, у містах – до 0,10 га;
для індивідуального дачного будівництва – до 0,10 га;
для будівництва індивідуальних гаражів – до 0,01 га;
для ведення садівництва – до 0,12 га.
Пільги для власників земель/паїв
Власники земель або паїв, переданих в оренду платнику єдиного податку 4-ї групи, на час оренди звільняються від земельного податку.
Важливо!
Якщо у вас декілька ділянок одного виду використання щоб скористатися пільгою то:
до 1 травня подайте заяву до податкової із зазначенням, на які ділянки поширюється пільга;
якщо право на пільгу з’явилося протягом року – подайте заяву протягом 30 днів.
Пільга починає діяти з місяця, що настає після подання заяви (або з наступного податкового року, якщо пропущені строки).
Якщо право на пільгу втрачено – податок починає нараховуватися з наступного місяця після втрати.
Пільги під час воєнного стану
Не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), що розташовані:
на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих рф:
для фізичних осіб пільга діяла з 01.01.2022 до 31.12.2022,
для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців – з 01.03.2022 по 31.12.2022.
З 01.01.2023 року – з першого числа місяця початку і до останнього числа місяця завершення активних бойових дій/окупації.
Дати визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого Постановою КМУ.
З 01.05.2024 – на територіях, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Земельні ділянки, що підлягають консервації або забруднені вибухонебезпечними предметами
Власники земельних ділянок можуть отримати податкову пільгу по платі земельного податку, якщо їхня земля:
перебуває у консервації,
забруднена вибухонебезпечними предметами,
або визнана непридатною для використання через загрозу такого забруднення.
Рішення про надання пільги приймає сільська, селищна, міська рада або військова/військово-цивільна адміністрація (далі – Ради).
Земельні ділянки у консервації
Податок не нараховується:
для земель державної та комунальної власності – з першого числа місяця затвердження проєкту консервації до кінця місяця, в якому завершуються заходи з охорони земель (за даними Державного земельного кадастру);
для земель приватної власності – з моменту внесення даних до кадастру про заходи з охорони земель до кінця місяця завершення заходів.
Після завершення заходів податок відновлюється з першого числа наступного місяця.
Якщо даних у контролюючого органу немає, податок нараховується за даними, які подає платник. У разі розбіжностей контролюючий орган перераховує суму податку протягом 10 робочих днів.
Земельні ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами
Податок не нараховується за час, коли ділянка вважається забрудненою згідно з даними Державного земельного кадастру:
з першого числа місяця, коли починається обстеження території операторами протимінної діяльності;
до останнього числа місяця, коли ділянка визнається придатною для використання.
Для територій з активними бойовими діями чи тимчасовою окупацією цей період розраховується з місяця після завершення бойових дій чи окупації, за умови подання заяви власником та прийняття рішення Ради про пільги.
Податок відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому ділянку визнано придатною.
Земельні ділянки з потенційною загрозою забруднення
Податок не нараховується з першого числа місяця прийняття Радою рішення про надання пільги (на підставі заяви власника) і до останнього числа місяця:
завершення строку дії пільги,
скасування рішення,
початку обстеження ділянки операторами протимінної діяльності.
Якщо у контролюючого органу відсутні дані, податок нараховується за інформацією платника; у разі розбіжностей він коригується протягом 10 робочих днів.
Ради можуть щороку ухвалювати рішення про індивідуальні податкові пільги (з обов’язковим зазначенням кадастрових номерів) за заявою платника.
Земельні ділянки, на яких об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості знищені внаслідок бойових дій:
Інформація про знищені об’єкти має бути внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України
Не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки в межах площ:
для фізичних осіб – власників знищених об’єктів житлової нерухомості:
у селах – не більше 0,25 га,
у селищах – не більше 0,15 га,
у містах – не більше 0,1 га.
для фізичних осіб – власників знищених об'єктів нежитлової нерухомості:
100 % площі земельної ділянки – якщо площа знищеного об’єкта житлової та нежитлової нерухомості більше або дорівнює 1/3 загальній площі земельної ділянки, на якій був розташований такий об’єкт;
50 % площі – якщо така площа не перевищує 1/3.
Плата за землю не нараховується та не сплачується:
з місяця знищення нерухомості згідно з Реєстром пошкодженого майна,
до останнього числа місяця відновлення нерухомості, скасування воєнного стану, але не пізніше 01.01.2026.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
З 25 по 31 травня у 2026 році проходить Національний тиждень безбар'єрності. Кампанія спрямована на залучення суспільства до створення доступного середовища та впровадження принципів безбар'єрного простору, сервісів, інформації та культури спілкування для всіх громадян.
Головна мета тижня – формування в українському суспільстві культури безбар’єрності, рівних можливостей та комфортного середовища для всіх.
Безбар’єрність охоплює шість основних вимірів:
- фізичний (доступність міст, будівель, транспорту (пандуси, ліфти, тактильна плитка);
- інформаційний (адаптація текстів, відео, шрифту Брайля, жестової мови та сайтів);
- цифровий (доступність онлайн-послуг і сервісів);
- економічний (працевлаштування людей не залежно від віку, сімейного стану чи стану здоров’я);
- суспільний та громадянський (забезпечення рівної участі всіх громадян у житті суспільства);
- освітній (інклюзивне навчання, доступне для кожного).
Податкова служба продовжує розвивати сучасні стандарти безбар’єрного простору і удосконалювати безбар’єрну взаємодію з платниками податків.
Забезпечення рівного доступу до сервісу – пріоритетний напрямок діяльності контролюючих органів. У фокусі уваги податківців – індивідуальний підхід до платника. Допомагаємо, щоб кожен міг спокійно працювати.
Сьогодні кожен, хто звернувся до податкової, може отримати необхідні послуги швидко, зрозуміло і з повагою до своїх потреб.
При цьому, електронні сервіси ДПС дають можливість, не відвідуючи безпосередньо податкову службу, подати звітність, перевірити нарахування зобов’язань і наявність боргу, отримати інформацію про контрагента тощо.
Отже, вибір за вами – офлайн чи онлайн, чат чи дзвінок, – усе для доступності!
Разом будуємо простір поваги і комфорту!
Жителі Дніпропетровщини дедалі активніше декларують свої доходи та демонструють відкритість у взаємовідносинах із державою
Деклараційна кампанія 2026 року на Дніпропетровщині засвідчила не лише високий рівень податкової культури громадян, а й позитивну динаміку економічної активності населення. За підсумками декларування доходів, отриманих у 2025 році, в області суттєво зросли обсяги задекларованих прибутків та кількість мільйонерів.
Станом на 1 травня 2026 року декларації про майновий стан і доходи подали 12 808 громадян, що на 949 декларацій більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Загальна сума задекларованих доходів склала 27,8 млрд грн. – це на 2,7 млрд грн більше, ніж торік. Разом із цим зросли і суми податкових зобов’язань:
- податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 340,4 млн грн, що на 79,9 млн грн більше ніж у попередній деклараційній кампанії;
- військового збору – 113, 7 млн грн, це на 82 млн грн. більше ніж за 2024 рік.
Такі показники демонструють поступове відновлення економічної активності та підвищення фінансової спроможності громадян навіть в умовах воєнного стану.
На Дніпропетровщині стрімко зросла кількість мільйонерів
Одним із найбільш показових результатів деклараційної кампанії стало збільшення кількості громадян із доходами понад 1 мільйон гривень. За підсумками 2025 року такі доходи задекларували 2 715 мешканців області – це на 617 осіб більше, ніж роком раніше. Абсолютна більшість мільйонерів Дніпропетровщини – 2 703 мають статки від 1 до 100 млн гривень.
Загальна сума доходів мільйонерів Дніпропетровщини склала понад 25,1 млрд гривень. Відповідно зросли й надходження до бюджету:
- ПДФО – 274 млн грн;
- військовий збір – 75,6 млн гривень.
Фахівці відзначають, що зростання кількості мільйонерів в черговий раз свідчить про підвищення рівня добровільного декларування доходів.
Дія.City: впевнене зростання доходів
Суттєве зростання продовжує демонструвати ІТ-сектор та сфера інновацій. Кількість декларантів, які працюють у межах спеціального правового режиму Дія.City, зросла більш ніж у півтора рази. Загальна сума задекларованих доходів у цій сфері перевищила 1,2 млрд грн, що майже на 420 млн грн більше, ніж за підсумками 2024 року.
Представники ІТ-галузі задекларували:
- ПДФО – понад 102,8 млн грн;
- військового збору – понад 36,3 млн гривень.
Такі показники підтверджують, що ІТ-індустрія залишається одним із драйверів економічної стійкості регіону.
Спадщина та оренда: громадяни активніше декларують доходи
Вагомі показники і декларування доходів від успадкування майна. У 2025 році понад 2 тисячі жителів регіону задекларували більше 1,0 млрд грн спадщини.
За цими доходами визначено:
- ПДФО – 41,5 млн грн;
- військовий збір – майже 41 млн гривень.
Помітно зросли доходи від надання майна в оренду. За підсумками минулого року мешканці області задекларували понад 301 млн грн орендних доходів, що майже на 69,1 млн грн більше, ніж торік.
Сплачено:
- ПДФО – 6,3 млн грн;
- військовий збір – 1,7 млн гривень.
Доходи з-за кордону залишаються серед лідерів
Питому вагу в загальній структурі задекларованих доходів традиційно займають доходи, отримані за межами України.
За підсумками 2025 року мешканці Дніпропетровщини задекларували понад 788 млн грн іноземних доходів. Податкові зобов’язання склали:
- ПДФО – майже 110 млн грн;
- військового збору – понад 39 млн гривень.
Порівняно з минулим роком збільшилась і кількість декларацій, у яких громадяни зазначали доходи з іноземних джерел. Торік було подано 645 таких декларацій, цього річ – 971 декларація.
Податкова знижка: дедалі більше громадян користуються своїм правом
Позитивна тенденція спостерігається і щодо використання права на податкову знижку.
Тільки за перші чотири місяці 2026 року жителі області подали 3 257 декларацій для отримання податкової знижки – це на 322 декларації більше, ніж роком раніше. Загальна сума ПДФО, що підлягає поверненню громадянам, становить 21,4 млн гривень.
Нагадуємо, що скористатися правом на податкову знижку за підсумками 2025 року можна до 31 грудня 2026 року.
Деклараційна кампанія триває для окремих категорій громадян
Попри завершення основного етапу деклараційної кампанії (до 1 травня 2026 року), подання декларації про майновий стан і доходи залишається актуальним для окремих категорій громадян до кінця цього року.
Зокрема, декларацію можуть подати:
- громадяни, які претендують на податкову знижку;
- резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання;
- особи, для яких законодавством передбачено перенесення або подовження строків подання декларації – військовослужбовці, громадяни, які перебувають на лікуванні, у полоні, під арештом або в розшуку та інші.
Відкритість та відповідальність – ключовий тренд деклараційної кампанії – 2026
Підсумки деклараційної кампанії 2026 року на Дніпропетровщині демонструють важливу тенденцію: громадяни дедалі відповідальніше ставляться до виконання податкових зобов’язань та активно декларують доходи.
Зростання кількості декларантів, мільйонерів, інвестиційних, а також активне використання права на податкову знижку свідчать про розвиток фінансової культури суспільства, прозорість економічних процесів та поступове зміцнення економіки регіону.
Станом на 01.05.2026 за підсумками проведеної Деклараційної кампанії 2026 до податкової служби Дніпропетровщини фізичними особами надано 12 808 податкових декларацій про майновий стан і доходи (Декларація). Задекларована сума доходу склала 27 797,5 млн гривень.
Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Юрій Павлютін.
Нагадуємо, що громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатам декларування сплачують податкові зобов’язання до 01 серпня 2026 року.
ФОПи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування). подають Декларацію протягом 20 календарних днів місяця наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення такої діяльності і сплачують податкові зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання Декларації.
Фізична особа – платник ПДФО, яка зобов’язана подати Декларацію, податкові зобов’язання сплачує за такими кодами бюджетної класифікації:
«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
Довідково:
якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем;
інформацію про реквізити банківських рахунків для сплати податків, зборів та платежів для платників Дніпропетровщини розміщено за посиланням https://dp.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Для підвищення якості податкових послуг та зручного інформування платників в податковій службі Дніпропетровщини працює Офіс податкових консультантів (далі – Офіс). Цей сервіс допоможе розібратися у податкових питаннях, отримати фахову пораду та уникнути порушень законодавства.
Офіс податкових консультантів – це сучасний формат взаємодії між податковою та платниками податків, який гарантує доступність, неупередженість, конфіденційність та якісний сервіс.
Приміщення Офісу облаштоване за сучасними стандартами доступності для забезпечення зручного та комфортного отримання податкових послуг особами з інвалідністю та маломобільними групами населення. Крім того, запроваджено послугу онлайн – сурдоперекладу, завдяки чому люди з порушенням слуху можуть отримувати податкові консультації ще зручніше та без перешкод у комунікації.
Крім того, Офіс податкових консультантів підключено до централізованої електронної черги системи Контакт-центру ДПС, і попередній запис на консультацію до Офісу доступний через Контакт-центр ДПС за номером телефону 0800 501 007.
У Дніпропетровській області Офіс розташований на базі Дніпровської ДПІ ГУ ДПС за адресою: м. Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, 25. Прийом здійснюється без попереднього запису – у години вільного прийому (пн-пт з 8:30 по 17:00), за попереднім записом – у зручний для відвідувача час (телефон для запису (056) 374 - 31- 18).
Нещодавно на базі Криворізької ДПІ ГУ ДПС 08.05.2026 за адресою м. Кривий Ріг, вул. Гірничих інженерів, 4-А відкрито онлайн-пункт Офісу. Прийом здійснюється без попереднього запису – у години вільного прийому (пн-пт з 8:30 по 17:00), за попереднім записом – у зручний для відвідувача час (номер телефону для запису (099) 414-77-12).
Інформацію про розташування та графік роботи Офісів можна переглянути за посиланням https://tax.gov.ua/others/kontakti/ofis-podatkovih-konsultantiv.
Офіс – це увага, повага, довіра. Адже всі, хто продовжують працювати, платити податки й утримувати економіку, – потребують максимальної підтримки держави.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Відповідно до п. 70.1 ст. 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО).
До ДРФО вноситься інформація про осіб, які є:
громадянами України;
іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;
іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов’язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.
Облік фізичних осіб – платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі ДРФО за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки.
Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ (п. 15.1 ст. 15 ПКУ).
Згідно з п. 2 розд. I Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення № 822), ДРФО створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов’язані сплачувати податки, збори у порядку та на умовах, що визначаються ПКУ та іншими нормативно-правовими актами України, з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотриманням податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Отже, якщо фізична особа (в т.ч. малолітня особа) не має обов’язків щодо сплати податків, не отримує доходів, що підлягають оподаткуванню, та не підпадає під визначення платника податків, то підстав для включення відомостей про неї до ДРФО немає. ПКУ не передбачена обов’язкова реєстрація громадян у ДРФО ні з моменту їх народження, ні з настанням певного віку.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує, що згідно з частиною першою ст. 7 Закону України від 19 квітня 2011 року № 3236-VI «Про волонтерську діяльність» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3236) волонтер – це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.
Відповідно до частини другої ст. 7 Закону № 3236 волонтери надають волонтерську допомогу на базі організації чи установи, що залучає до своєї діяльності волонтерів, на підставі договору про провадження волонтерської діяльності, укладеного з такою організацією чи установою, або без такого договору.
Волонтери можуть надавати волонтерську допомогу індивідуально, при цьому вони зобов’язані повідомляти отримувачів волонтерської допомоги про те, що вони не співпрацюють з організаціями та установами, що залучають до своєї діяльності волонтерів. Волонтери не можуть надавати волонтерську допомогу індивідуально за напрямами, визначеними абзацами сьомим і восьмим частини третьої ст. 1 Закону № 3236.
Чи включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу кошти зібрані фізичною особою – волонтером на свій поточний рахунок та надалі перераховані благодійному фонду для їх використання на цілі, визначені п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)?
Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється згідно з розділом IV ПКУ.
Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є, зокрема:
загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ);
іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (п.п. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 ПКУ).
Перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, визначено згідно зі ст. 165 ПКУ.
Підпунктом «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається, зокрема, сума (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (далі – Реєстр волонтерів) в порядку, визначеному Законом України від 05 липня 2012 року № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (із змінами та доповненнями), для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпунктах «а» та «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (безпосередньо таким особам або через Міністерство оборони України, Головне управління Національної гвардії України, Службу безпеки України, Службу зовнішньої розвідки України, Адміністрацію Державної прикордонної служби України, Міністерство внутрішніх справ України, Національну поліцію України, Управління державної охорони України, Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, через органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з’єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов’язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги.
Зазначені у п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (абзац п’ятнадцятий п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
Отже, кошти зібрані фізичною особою – волонтером на свій поточний рахунок і виплачені (надані, використані) надалі на користь осіб, зазначених у підпунктах «а» та «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, безпосередньо таким особам або через установи або організації, визначені у п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків.
У разі якщо фізична особа – волонтер здійснює збір коштів на свій поточний рахунок і перераховує їх надалі на користь благодійного фонду (тобто використовує не на користь осіб, зазначених у підпунктах «а» та «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ), то положення п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ не застосовуються до такої фізичної особи – волонтера, а отже, сума такої допомоги включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу волонтера та оподатковується на загальних підставах, як інший дохід.
Долучайтеся до опитування бізнесу, яке триває в Україні.
Ваша думка важлива, адже саме реальний досвід платників допоможе вдосконалити податкові сервіси, зробити адміністрування простішим та більш зрозумілим для бізнесу.
Учасників опитування просять поділитися своїм досвідом щодо:
- часу та витрат на виконання податкових вимог;
- складності податкового адміністрування;
- взаємодії з податковою системою.
До участі запрошуються юридичні особи та фізичні особи – підприємці.
Долучитися до дослідження можна за посиланням https://uda.to/tax_srvy_2026_sm.
Глобальне опитування платників податків проводиться виключно в дослідницьких цілях. Всі відповіді залишаються анонімними та конфіденційними, не передаються ДПС чи іншим органам влади.
Опитування проводиться за підтримки Світового банку у співпраці з Державною податковою службою України. Реалізують дослідження незалежні компанії UDA Consulting та Info Sapience у межах Національної стратегії доходів до 2030 року.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) інформує.
У разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) до контролюючого органу подається реєстраційна заява з позначкою «зміни», до якої додаються копії документів відповідно до п. 6 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі – Порядок). Заява та копії документів повинні бути подані протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом 10 календарних днів з моменту виникнення зазначених у п. 14 Порядку обставин.
Для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою № 1-РН згідно з додатком 1 до Порядку і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями (далі – Закон), а житлово-будівельні кооперативи також засвідчені підписом керівника або представника такого кооперативу та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом. Неприбуткові організації, що діють на підставі установчих документів організації вищого рівня, відповідно до закону подають разом із реєстраційною заявою за формою № 1-РН згідно з додатком 1 до Порядку засвідчену підписом керівника або представника такої організації та скріплену печаткою (за наявності) копію документа, який підтверджує включення до організації вищого рівня та надає право діяти на підставі установчих документів такої організації вищого рівня.
Реєстраційна заява та копії зазначених документів можуть бути подані (надіслані) неприбутковою організацією в один із таких способів:
особисто керівником або представником неприбуткової організації (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та її повноважень) або уповноваженою на це особою;
поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;
засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, якщо установчі документи оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону;
державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу в разі внесення до установчих документів змін, які впливають на систему оподаткування неприбуткової організації. Така заява передається в електронній формі в установленому порядку технічним адміністратором Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань до контролюючих органів разом з відомостями про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу згідно із Законом.
За результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом трьох робочих днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення, зокрема, про включення, повторне включення, відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру.
Детальніше – за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=36792.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) інформує.
Для отримання електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України юридичній особі – нерезиденту необхідно надати наступні документи:
заповнена та підписана Реєстраційна картка для юридичної особи встановленого зразка у двох примірниках;
додаток до Реєстраційної картки (в разі одночасного отримання ЕДП для більш ніж однієї особи) у двох примірниках;
засвідчені копії** документів, що підтверджують належність заявника (окрім керівника) до юридичної особи – нерезидента та його повноваження (наказ/витяг з наказу про призначення на посаду, або трудовий договір (за необхідності із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову);
оригінал та засвідчена копія* довідки за формою № 34-ОПП про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
витяг з відповідного реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації або оригінал установчого документа такої юридичної особи або копія такого документа, який нотаріально засвідчений відповідно до законодавства. Установчі документи та витяги, складені іноземною мовою подаються з відміткою консульської служби про легалізацію або з проставленим апостилем, якщо інше не передбачено міжнародним договором разом із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову (надаються виключно для ознайомлення);
оригінал та засвідчена копія* паспорта громадянина України (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток), або копія з обох сторін безконтактного електронного носія (у випадку наявності паспорта громадянина України виготовленого у формі ID-картки), або паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про постійне місце проживання в іноземній державі. За наявності відображення паспорта громадянина України/ паспорта громадянина України для виїзду за кордон в застосунку «Дія», версії не нижче 2.0, копія одного з документів надається за допомогою функції «Шерінг» застосунку «Дія»;
оригінал та засвідчена копія* посвідчення біженця, або посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання, або копія, з обох сторін, безконтактного електронного носія (у випадку наявності посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання виготовленої у формі ID-картки), або паспорта громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову;
оригінал та засвідчена копія* документа про зміну прізвища заявника, виданого відповідним державним органом (якщо в поданих документах є невідповідність прізвища);
засвідчена копія* реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера). За наявності у паспорті громадянина України реєстраційного номера облікової картки платника податків, замість копії картки платника податків, може бути подана копія сторінки паспорта громадянина України з відповідною відміткою. Якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, додатково подається копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову. За наявності відображення паспорта громадянина України/ паспорта громадянина України для виїзду за кордон в застосунку «Дія», версії не нижче 2.0, копія облікової картки платника податків надається за допомогою функції «Шерінг» застосунку «Дія».
*- відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», особистого підпису, ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
**- відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади співробітника відповідального за виготовлення, засвідчення та видавання копій, його особистого підпису, ініціалів та прізвища, дати засвідчення та скріплюється відбитком печатки (за наявності).
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує.
Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку затверджений Наказом № 496 (далі – Порядок № 496).
Документи, які підтверджують облік та походження товарів – Форма ведення обліку товарних запасів, визначена додатком до Порядку № 496 (далі – Форма обліку), та первинні документи.
Первинні документи – це опис залишку товарів на початок обліку, накладні, транспортні документи, митні декларації, акти закупки, фіскальні чеки, товарні чеки, інші документи, що містять реквізити, які дозволяють ідентифікувати постачальника та отримувача товару (найменування суб’єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) або код згідно з ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, серія та номер паспорта/номер ID картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті), дату проведення операції, найменування, кількість та вартість товару.
Документами, які підтверджують облік та походження товарних запасів є, зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб’єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), та відображаються у Формі обліку.
Зазначені документи мають зберігатись у місці продажу (господарському об’єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах.
Форма обліку, первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки.
У разі якщо оригінали первинних документів відсутні у місці продажу, посадовій особі контролюючого органу можуть бути надані копії таких первинних документів з подальшим пред’явленням їх оригіналів до закінчення перевірки (за потреби).
Довідково: Наказ № 496 – наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.11.2021 за № 1411/37033.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Відповідно до абзаців другого – третього п. п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), платник податку має право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованого на основну суму боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання. Для розстрочення такої суми податкового зобов’язання платник податку разом із декларацією подає до контролюючого органу заяву у довільній формі, що містить фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту та/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора, та коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання.
Суми розстрочених податкових зобов’язань розраховуються платником податку самостійно згідно з документами щодо основної суми прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту) та погашаються рівними частинами кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня і до 20 грудня) починаючи з кварталу, що настає за тим кварталом, у якому до контролюючого органу подано заяву у довільній формі, що містить фактичні дані про основну суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту), підтверджену відповідними документами кредитора, та коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання.
Порядок розстрочення або відстрочення грошових зобов’язань щодо сплати податків встановлено ст. 100 ПКУ та деталізовано у Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 574 (далі – Порядок).
Згідно з п. 3.1 розд. ІІІ Порядку для розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платник податків звертається до контролюючого органу за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов’язання (податкового боргу) з письмовою заявою (додаток 1 до Порядку), в якій зазначаються суми податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, сплату яких платник податків просить розстрочити (відстрочити), а також строк розстрочення (відстрочення) та періоди сплати. При цьому окремо зазначаються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув.
До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з:
переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин;
аналізу фінансового стану;
графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум;
розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.
Таким чином, сума податкового зобов’язання фізичної особи за прощеним (анульованим) кредитом, отриманим на придбання житла (іпотечним кредитом), підлягає розстроченню у порядку, встановленому п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.
Разом з тим, під час сплати податкових зобов’язань, платник має право скористатися механізмом розстрочення та відстрочення відповідно до ст. 100 ПКУ у разі виконання ним вимог ст. 100 ПКУ, Порядку та постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1235 «Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу і доказів існування таких обставин» із змінами та доповненнями.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) має право на нарахування податкової знижки щодо сум понесених витрат у вигляді коштів або вартості майна, переданих як пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у разі, якщо понесені витрати не перевищують 4 відс. суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року цієї особи.
При цьому така фізична особа – платник ПДФО зобов’язана подати до контролюючого органу разом з річною податковою декларацією про майновий стан і доходи копії платіжних та розрахункових документів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, що ідентифікують отримувача коштів і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копію договору (за наявності).
Довідково: п.п. 166.2.1 п. 166.2 та п. п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.
Зафіксовано масову фішингову розсилку, що здійснюється з використанням імені ДПС. Зловмисники надсилають електронні листи з повідомленнями про нібито наявний податковий борг та вимогою терміново його сплатити за вказаним посиланням.
Такі повідомлення не мають жодного відношення до Державної податкової служби України та є спробою шахрайства.
У листах зазвичай міститься:
- повідомлення про «несплачений податковий борг»;
- заклик терміново перейти за посиланням для «перевірки деталей» або «сплати заборгованості»;
- використання логотипів або візуального стилю, схожого на офіційну символіку ДПС;
- підроблені адреси відправника, які імітують офіційні домени.
Перехід за такими посиланнями може призвести до завантаження шкідливого програмного забезпечення або викрадення конфіденційних даних.
Наголошуємо: податкова служба не надсилає вимог про сплату податкового боргу через сторонні посилання в електронних листах.
Закликаємо громадян та бізнес бути особливо уважними та дотримуватися базових правил кібергігієни:
- не відкривати листи від невідомих або підозрілих відправників;
- не переходити за посиланнями у сумнівних повідомленнях;
- не завантажувати вкладення з таких листів;
- перевіряти інформацію виключно через офіційні ресурси ДПС;
- у разі сумнівів – звертатися до офіційних каналів служби.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) у разі втрати (зіпсуття) РНОКПП (у т. ч. якщо паспорт громадянина України також втрачено), необхідно здійснити наступні дії.
1. Отримати у територіальному органі Державної міграційної служби України в установленому порядку новий паспорт громадянина України, замість втраченого або викраденого.
2. Подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) (додаток 12 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822) до контролюючого органу:
- за своєю податковою адресою;
- за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу у разі зміни місця проживання.
Для заповнення заяви за ф. № 5ДР використовуються дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.
Пред’явити контролюючим органам паспорт та витяг з реєстру територіальної громади про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особи.
3. Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, надається протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи.
Для отримання картки платника податків, що засвідчує присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків необхідно пред’явити паспорт контролюючому органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу.
Детальніше – за посиланням - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=40532.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує, що з 01 січня 2026 року запроваджено нову форму податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120 прим. 1 глави 19 розділу IV Земельного кодексу України, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 14.03.2025 № 154 (далі – Декларація).
Хто подає податкову Декларації, передані в оренду відповідно до ст. 120 прим. 1 глави 19 розд. IV Земельного кодексу України (далі – ЗКУ)?
Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на офіційному вебпорталі ДПС.
На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщено електронну форму Декларації за ідентифікатором форми J0601901 – для юридичних осіб.
Статтею 120 прим. 1 ЗКУ визначено перехід права на земельну ділянку у разі перетворення державного або комунального підприємства в акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю, 100 відс. акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі або територіальній громаді.
Частиною першою ст. 120 прим. 1 ЗКУ встановлено, що земельна ділянка державної власності, що належала на праві постійного користування державному підприємству, переходить до акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 відс. акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке створилося шляхом перетворення такого державного підприємства і є його правонаступником, на праві оренди строком на 50 років. Земельна ділянка комунальної власності, що належала на праві постійного користування комунальному підприємству, переходить до акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 відс. акцій (часток) у статутному капіталі якого належать територіальній громаді, яке створилося шляхом перетворення такого комунального підприємства і є його правонаступником, на праві оренди строком на п’ять років. Орендна плата щодо земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності в такому разі встановлюється у розмірі не менше 12 відс. нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а якщо нормативну грошову оцінку земельної ділянки не проведено – не менше 12 відс. нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або області.
Отже, Декларацію подає акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю, 100 відс. акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, для декларування податкових зобов’язань з орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які раніше перебували у постійному користуванні державного підприємства, в результаті перетворення якого перейшли до такого товариства як правонаступника на праві оренди строком на 50 років згідно зі ст. 120 прим. 1 ЗКУ.
При цьому зарахування орендної плати за такими земельними ділянками відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію», здійснюється на код бюджетної класифікації – 18011200 «Орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120 прим. 1 Земельного кодексу України».
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) повідомляє.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 (далі – Постанова № 854) затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі (далі – Порядок реалізації експериментального проєкту).
Постанова № 854 започаткувала впровадження в ДПС нових підходів до управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) без залучення платників податків безпосередньо.
Метою експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління, які ґрунтуються на управлінні податковими ризиками щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків із використанням підходу, та базуються на оцінці податкових ризиків.
Порядок реалізації експериментального проєкту окреслює основні види ризиків, пов’язаних із невиконанням платниками податків обов’язків, визначених ст. 16 Податкового кодексу України, на яких буде зосереджено увагу податкового органу під час реалізації експериментального проєкту: ризик реєстрації, ризик звітності, ризик сплати, ризик декларування.
Відповідно до Постанови № 854 ДПС затверджено розпорядчі документи, якими деталізовані складові та процеси реалізації експериментального проєкту.
Система управління податковими ризиками – це частина бізнес-процесів, цілей, стратегій та діяльності ДПС, що передбачає безперервний, циклічний, ітеративний, комплексний, цілісний процес управління, який здійснюється в ДПС на основі податкових ризиків (комплаєнс-ризиків). Така система деталізує положення Порядку реалізації експериментального проєкту, затвердженого постановою № 854, яка інтегрується у структуру та діяльність ДПС.
Метою Державної податкової служби України під час реалізації експериментального проєкту є планування та виконання заходів, спрямованих на забезпечення виконання платниками податків своїх податкових обов’язків щодо реєстрації у податковому органі, подання звітності, сплати платежів, декларування податкових зобов’язань, та мінімізація ризиків недотримання платниками податків вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує.
Сучасні електронні сервіси податкової служби надають платникам можливість комунікувати з контролюючими органами дистанційно.
Мобільний застосунок «Моя податкова» – це швидкий спосіб переглянути власні дані, отримати послуги чи надіслати звернення безпосередньо зі смартфона. Він дозволяє платникам керувати податковими процесами у зручному форматі.
Застосунок доступний для завантаження на двох основних мобільних платформах – Android (Google Play Market) та iOS (App Store).
«Моя податкова» для користувачів пропонує зручний функціонал, який надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та податкові декларації,а також сплачувати податки.
Інтерфейс застосунку зрозумілий і зручний та складається з чотирьох розділів:
► розділ «Реєстри» дозволяє перевіряти фіскальні чеки, акцизні марки, а також переглядати дані реєстрів платників ПДВ, єдиного податку та страхувальників;
► розділ «Мої дані» містить інформацію про адресу реєстрації, об'єкти оподаткування та наявні податкові зобов'язання;
► розділ «Послуги» надає можливість отримати відомості про суми виплачених доходів, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки, переглянути стан розрахунків з бюджетом та сплатити податки;
► розділ «Мій бізнес» надає можливість переглянути дані по собі, якщо фізична особа зареєстрована ФОПом.
Для доступу до більшості сервісів необхідна ідентифікація за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), як файлового, так і хмарного (наприклад, Дія.Підпис). Деякі функції, такі як перевірка фіскального чека або акцизної марки, доступні без авторизації.
Щоб відповідати потребам користувачів, застосунок «Моя податкова» постійно оновлюється та вдосконалюється, регулярно додаються нові функції та покращуються вже існуючі.
«Моя податкова» робить взаємодію з податковою службою більш прозорою, зручною та доступною.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) нагадує, що сервіс «Пульс» приймає звернення фізичних та юридичних осіб (далі – Заявники) щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників податкової служби, а також про можливі корупційні дії з їхнього боку (далі – Інформація).
Надати інформацію можна, здійснивши наступне:
Крок 1
Наберіть номери телефонів 0 500 501 007, 0 770 501 007, 0 730 501 007 та 0 800 501 007.
Крок 2
Прослухавши інтерактивний голосовий автовідповідач з 8.00 до 19.00, у п'ятницю з 8.00 до 18.00 (крім суботи та неділі) – послідовно оберіть напрямок «5» та натисніть 1.
Крок 3
Зачекайте з’єднання з працівником та залиште Інформацію.
При наданні Інформації назвіть своє прізвище, ім’я, по батькові (найменування суб’єкта господарювання), контактний телефон, місце проживання/реєстрації, а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника органу ДПС, з яким пов’язана подія, дата, місце і суть події, конкретні обставини, зауваження, прохання чи вимоги. Якщо Заявник не бажає називати своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації, Інформація реєструється як анонімна.
У разі звернення представника Заявника обов’язково надаються відомості стосовно його повноважень здійснювати представництво законних інтересів та ведення справ Заявника, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Якщо представник Заявника не надає такі дані, Інформація на сервіс «Пульс» не приймається.
Також Інформацію можна надіслати на електронну пошту idd@tax.gov.ua.
Звертаємо увагу, що реєструючи звернення Ви даєте згоду на запис розмови технічними засобами та обробку і використання персональних даних згідно з законодавством.
Про результати розгляду Інформації Заявники повідомляються невідкладно або протягом 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання може бути подовжено.
Не повідомляються Заявникам результати розгляду анонімної Інформації та повідомлень про наявність на офіційному вебпорталі/субсайтах ДПС недостовірної/застарілої інформації; методологічних чи технічних проблем в роботі електронних сервісів, систем та відомості щодо мінімізації сплати податків, зборів, єдиного внеску, що надходять електронною поштою.
Потребуєте детальних роз’яснень законодавства?
Необхідно оперативно вирішити нагальні питання податкової сфери?
Маєте пропозиції щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою?
Звертайтесь на комунікаційну податкову платформу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.
Звернення від представників бізнесу та громадськості приймаються на електронну скриньку dp.ikc@tax.gov.ua.
|
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Нікопольський район) |